Masaże leczniczo-relaksacyjne

Masaż klasyczny relaksacyjny

Wykonywany dla uzyskania stanu odprężenia i relaksu, podstawowym celem masażu jest przywrócenie równowagi homeostatycznej organizmu stosowany przy nadpobudliwości nerwowej, nerwicach, nadmiernym stresie, napięciach nerwowych, przemęczeniu.

Masaż gorącymi kamieniami

Jest zabiegiem głęboko relaksującym, wykorzystującym ciepłe kamienie bazaltowe doskonale magazynujące ciepło. Głęboko rozgrzewa organizm i rozluźnia napięcia mięśniowe. Masaż szczególnie wskazany jest dla osób prowadzących intensywny, stresujący tryb życia.

Masaż aromaterapeutyczny

Odpowiednią kompozycję olejków dobieram indywidualnie do upodobań osoby masowanej, a także występujących dolegliwości. Stosowany jest w kompozycjach uspokajającej, pobudzającej, leczniczo przy bezsenności, przy zmęczonych i obolałych mięśniach.

Masaż twarzy

Odmładzający, doskonały na zmarszczki, początkowo powoduje rozluźnienie, potem skóra wygładza się i zyskuje młodszy wygląd, pobudza skórę do wytwarzania kologenu i elastyny. Musi być wykonywany regularnie. Podczas zabiegu stosujemy kremy witaminowe, uelastyczniające, nawilżające, które wklepywane są w skórę przez co mają lepsze działanie.

Masaż czekoladą

Jest relaksacyjnym zabiegiem przy użyciu czekolady, która odżywia, regeneruje, spala tkankę tłuszczową a jednocześnie poprawia jędrność i elastyczność skóry.

Masaże orientalne

Masaż bańką chińską

Leczenie pod ciśnieniem jest starą metodą stosowaną w chorobach górnych dróg oddechowych i zespołach bólowych kręgosłupa. Terapia ta ma na celu ułatwić swobodne krążenie energii Qi, rozproszenie czynników patologicznych takich jak wilgoć i zimno, zmniejszenie obrzęków i bólu.

Masaż chiński

Masaż Chiński polega na stosowaniu połączenia masażu mięśni, stymulacji punktów akupresurowych, moksy i baniek, polega na płynnym i relaksującym rozmasowaniu napiętych mięśni ciała i uwolnieniu ich od bólu.

Masaż tybetański

Masaż tybetański to rodzaj masażu relaksacyjnego o długiej tradycji. Jest to istotny element medycyny tybetańskiej. Kładzie ona nacisk na cielesność człowieka i odpowiednie masowanie. Medycyna tybetańska podkreśla, jak ważny jest masaż relaksacyjny wykorzystujący olejki do masażu, ponieważ ma on pozytywny wpływ na całe ciało i pomaga na różne dolegliwości.

Masaże lecznicze

Masaż izometryczny

Celem masażu jest przywrócenie sprężystości, siły, a w przypadku zaników również masy mięśniowej. Stosowany jest przy niedowładach, zanikach mięśni, udarach, wylewach, porażeniu wiotkim, rekonwalescencja po złamaniach kości.

Masaż klasyczny leczniczy

Oddziaływuje na tkankę skórną, mięśniową, stawy i aparat wiązadłowy, układ oddechowy, pokarmowy, nerwowy, chłonny a także przemianę materii.

Masaż sportowy

Celem masażu sportowego jest jak najszybsze przygotowanie do ekstremalnego wysiłku sportowego, osiągniecie maksymalnych wyników sportowych oraz usunięcie zmęczenia organizmu po wysiłku fizycznym. Na skutek stosowania masażu sportowego dochodzi do usunięcia zakwasów, napięć mięśniowych bądź likwidacji powstałych kontuzji.

Drenaż limfatyczny

Stosowany w celu udrożnienia krążenia limfy, szczególnie wskazany kobietom po zabiegu mastektomii, przeciwdziała lub likwiduje obrzęki typu zapalnego lub zastoinowego, przyspiesza usunięcie z organizmu produktów przemiany materii.

Masaż stawowy

Jest to zabieg o działaniu przeciwbólowym i leczniczym, który stosuje się w przypadkach stłuczenia, zwichnięcia, skręceniach, także po urazach okołostawowych (więzadeł, ścięgien, torebek stawowych). Wykonuje się go w dwóch etapach, najlepiej zaraz po ustąpieniu obrzęku i stanu zapalnego.

Masaż kontralateralny

Stosowany w celu skrócenia leczenia lub unieruchomienia kończyny. Wykonywany jest na przeciwległej kończynie, 2 razy dziennie (rano i wieczorem) przez 6 dni w tygodniu. Stosowany w przypadku: skręceń, złamań, poparzeń, zwichnięć, owrzodzeń.

Dodatkowe usługi

Masuję zespoły bólowe u kobiet ciężarnych

Ból w okolicy lędżwiowej i krzyżowej jest utrapieniem kobiet w ciąży. Jest to konsekwencja przyrostu wagi ciała i zmiany postawy, dodatkowo dochodzi rozlużnienie połączeń wiązadeł w miednicy . Ze względu na ograniczone możliwości stosowania leków przeciwbólowych ze względu na zdrowie nienarodzonego jeszcze dziecka zaleca się uśmierzanie bólu za pomocą np. masaż. Zabieg taki rozluźnia, zmniejsza obrzęk i ból kończyn dolnych, pleców, poprawia nastrój kobiety.

Wykonuję masaże w wybranych jednostkach chorobowych

  • Rwa kulszowa
  • Rwa barkowa
  • Lumbago
  • Skoliozy
  • Dyskopatie